Výstavní galerie, odhad obrazů, prodej obrazů
Hned v úvodu musím vysvětlit název, který mnoho z vás nejspíš nepochopilo. Dnes bude řeč jednak o modelovacích hmotách (sádra, terakota) a Čtyři roční doby se jmenuje dílo, které vyrobil Gutfreund Otto. Toto dílo je samozřejmě vyrobeno právě z uvedených modelovacích hmot a nejen spatřit, ale i zakoupit ho můžete v Galerii Praha. Kdo byl však tento šikovný pán?
Výstavní galerie, odhad obrazů, prodej obrazů
Sochařství světového významu
Otto Gutfreund se narodil 3. 8. 1889 ve Dvoře Králové, jako čtvrtý z pěti dětí. Studoval na Škole výtvarných umění v Bechyni. Mezi léty 1905 až 1009 docházel na Umělecko – průmyslovou školu v Praze. Pobýval také v Paříži, kde se zapsal do Bourdellových kurzů středověkého umění. Cestoval také po Anglii, Belgii a Nizozemsku. Byl to přední kubistický sochař a průkopník českého novodobého sochařství světového významu. Výstavní galerie je místo, kde můžete cestovat v čase a poznat blíže nejen život umělců, ale poznat i mnoho krásných děl.
Výstavní galerie, odhad obrazů, prodej obrazů
Modelovací hmota terakota
Chcete-li také terra cotta (z latiny: vypálená hlína) a jde o druh keramiky. Využívaná je k výrobě keramiky, vodovodů a k dekoraci staveb. Její barva je hnědo-oranžová. V období starověku bývala terakota využívaná k výrobě soch a sošek, střešní krytiny, keramiky. Vůbec nejstarší terakotové sochy se sušívaly po vytvoření na slunci. Teprve později byly vypalovány v popelu otevřených ohnišť a posléze v pecích, při vysokých teplotách. Tak to zůstalo až do dnešní doby. Již starověcí Řekové byli proslulí masovou produkcí vypalovaných terakotových figurek. Teprve z pozdějšího období antického Řecka jsou známá i větší terakotová sochařská díla, jako je například Zeus unášející Ganyméda. Tato modelovací hmota neztratila ani napříč staletími na oblíbenosti. V aukční síni je možné získat mnoho krásných historických děl, které vám budou připomínat kouzlo dob dávno minulých.
Výstavní galerie, odhad obrazů, prodej obrazů
Modelovací hmota sádra
Člověk, který dosáhl určitého stupně v myšlení, počal vyjadřovat vztah s okolním světem nejen díky řeči, ale také obrazem. Tady vzniklo první výtvarné umění: kresby na stěnách jeskyň a následně drobné sošky z kostí zvířat. Pak lidé začali vyrábět nádoby z hlíny a také své první zbraně na ochranu a lovení. V souvislosti se sádrou si mnoho lidí myslí, že jde o mladý materiál. Opak je pravdou. Sádra se používala už před čtyřmi tisíci lety, jako stavební prvek. Základní surovinou pro její výrobu je sádrovec. Sádru známe jednak, jako modelovací materiál, ale i z medicínského hlediska. V době stavby Cheopsovy pyramidy, sloužila však čistě ke stavebním účelům.